Zdrowie psychiczne dziecka

Autor: Emigrant w UK 27 Styczeń 2016, 19:12

Podobne artykuły

Zdrowie psychiczne dziecka jest tak samo ważne, jak jego zdrowie fizyczne. Jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko jest wyjątkowo przygnębione, lękliwe lub w inny sposób martwi Cię jego zachowanie, postaraj się znaleźć przyczyny problemu.

Niepokojące objawy

Dzieci doświadczają różnego rodzaju stresów i presji w swoim otoczeniu. Większość sobie z tym radzi, ale niektóre mają trudności lub po prostu nie otrzymują wsparcia, którego potrzebują aby czuć się bezpiecznie i beztrosko. Problemy związane ze zdrowiem psychicznym dziecka mogą się różnie objawiać. Sygnały, które powinny zwiększyć czujności rodziców to: brak snu, koszmary nocne, moczenie w łóżku; nieodpowiednie zachowanie w szkole; grymaszenie przy jedzeniu lub myciu; smutek i przygnębienie; próba zrobienia sobie krzywdy; problemy z nawiązywaniem przyjaźni lub pogorszenie relacji z bliskimi; agresja i wdawanie się w bójki. Zdaj się na swoją intuicję i sam oceń, czy coś jest nie tak.

Co można zrobić?

Jeśli martwisz się o swoje dziecko, możesz: porozmawiać ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu – on może skierować Cię do odpowiednich poradni przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i rodzin; porozmawiaj z nauczycielami – szkoła może pomóc Ci w rozwiązaniu problemów, zapewnić dodatkowe wsparcie, a także pomoc finansową; skontaktuj się z opieką społeczną aby dowiedzieć się jakie inne formy wsparcia są dostępne dla rodzin; sprawdź informacje na temat organizacji doradzających w kwestii młodzieży za pomocą Youth Access, tel: 020 877 299 00.

Organizacje zapewniające wsparcie

Young Minds: 0800 018 21 38 to serwis informacyjny dla rodziców. Doradcy Young Minds udzielają poufnych porad w zakresie psychicznej i emocjonalnej kondycji dzieci i młodzieży. Każdy, kto troszczy się o dziecko, może zasięgnąć informacji korzystając z telefonu zaufania Parentline Plus: 0808 800 22 22. Childline: 0800 11 11 oferuje pomoc młodym ludziom z problemami lub w niebezpieczeństwie.

Śledź nasKursy walut