Zasiłek na dziecko (Child Tax Credit)

Autor: Emigrant w UK 27 Styczeń 2016, 14:55

Child Tax Credit to wsparcie finansowe dla osób wychowujących dzieci i młodzież uczącą się w pełnym wymiarze godzin. Nie musisz pracować, aby się o nie starać. Wysokość świadczenia zależeć będzie w dużej mierze od wysokości dochodów rodziny.

Komu przysługuje Child Tax Credit

Zasiłek na dziecko które jest w Polsce

Wysokość zasiłku Child Tax Credit

Jak się ubiegać o zasiłek Child Tax Credit

Jeśli Twoja sytuacja ulegnie zmianie 

Komu przysługuje Child Tax Credit

O zasiłek Child Tax Credit (CTC) możesz się ubiegać jeśli spełniasz wszystkie poniższe kryteria: ukończyłeś 16 lat; mieszkasz na stałe w Wielkiej Brytanii (tu znajduje się Twój ośrodek interesów życiowych); wychowujesz (samotnie bądź z partnerem) co najmniej jedno dziecko, które nie ukończyło jeszcze 16 roku życia lub ma 16 – 19 lat i wciąż uczy się w systemie dziennym (full-time non-advanced education). Problem z otrzymaniem zasiłku mogą mieć rodziny, których roczny dochód przekracza 58 000 funtów, chyba że jest to rodzina z dzieckiem poniżej 1 roku życia, dzieckiem niepełnosprawnym lub wielodzietna z wysokimi kosztami opieki. Aby sprawdzić czy kwalifikujesz się do otrzymywania tego świadczenia, możesz skorzystać z prostego kwestionariusza online, dostępnego na stronie brytyjskiego urzędu podatkowego, HM Revenue & Customs (HMRC): Tax credits - do you qualify?. Jeżeli nie jesteś osobą samotną, lecz żyjesz w związku małżeńskim, związku cywilnym bądź z nieformalnym partnerem, z którym prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe, musicie wspólnie ubiegać się o CTC i oboje powinniście w tym celu spełniać wymagane warunki. Sprawdź kto kwalifikuje się jako para (couple) do wspólnego ubiegania się o zasiłki na stronie HMRC: What counts as a couple for tax credits?.

Zasiłek na dziecko które jest w Polsce

Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz się starać o Child Tax Credit także wtedy, gdy Twoje dziecko przebywa w Polsce – na przykład w sytuacji, gdy uczy się ono w pełnym wymiarze godzin w tamtejszej szkole. Każda taka aplikacja rozpatrywana jest indywidualnie, dlatego w celu uzyskania dokładnych informacji, skontaktuj się z Tax Credit Helpline: 0345 300 3900 (infolinia czynna codziennie, oprócz świąt, w godzinach 8:00-20:00).

Śledź nasKursy walut