Zasiłek i dodatek macierzyński

Autor: Emigrant w UK 28 Styczeń 2016, 09:40

Jeśli jesteś w ciąży lub właśnie urodziłaś i nie kwalifikujesz się do przyznania Statutory Maternity Pay (SMP) - (ustawowy zasiłek macierzyński w Wielkiej Brytanii) wypłacanego przez pracodawcę, to możesz być uprawniona do pobierania Maternity Allowance z Jobcentre Plus.

Jak ubiegać się o zasiłek / formularz MA1

Jeżeli nie jesteś uprawniona do otrzymania zasiłku macierzyńskiego Statutory Maternity Pay to Twój pracodawca zobligowany jest do dostarczenia Ci formularza SMP1, tak abyś mogła dołączyć go do wniosku MA1, co umożliwi Ci skuteczną aplikacje o zasiłek Maternity Allowence.

O przyznanie Maternity Allowance możesz ubiegać się po 26 tygodniu ciąży. Należy wypełnić formularz - MA1, który otrzymać możesz: dzwoniąc do biura Jobcentre Plus pod podany numer: 0800 055 6688 (od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00) pobrać ze strony DWP: www.dwp.gov.uk/  Tak jak w przypadku zasiłku Statutory Maternity Pay, tak i w momencie starania się o Maternity Allowance musisz dostarczyć zaświadczenie lekarskie o dacie narodzin dziecka. Zaświadczenie jest częścią certyfikatu MATB1 dostarczanego przez lekarza lub położną nie wcześniej niż na 20 tygodni przed narodzinami dziecka. Należy również przedstawić zaświadczenie o swoich zarobkach. Należy przesłać oryginalne payslipy do Jobcentre Plus.

Śledź nasKursy walut