Zasiłek dla osób bezrobotnych

Autor: Emigrant w UK 28 Styczeń 2016, 09:45

Jeżeli jesteś bez pracy lub pracujesz w wymiarze nie większym niż 16 godzin tygodniowo to możesz ubiegać się o Jobseeker's Allowance. Jobseeker's Allowance jest głównym zasiłkiem dla osób w wieku produkcyjnym, którzy są bez pracy lub pracują mniej niż 16 godzin tygodniowo.

Aby ubiegać się o zasiłek należy spełniać następujące warunki:

być zdolny do pracy móc podjąć pracę w każdej chwili nie osiągnąć wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn) aktywnie poszukiwać pracy mieć, co najmniej 18 lat przepracować w ciągłości 12 miesięcy przed utratą pracy (naliczanie 12 miesięcy zaczyna się od momentu złożenia aplikacji WRS. Przerwa pomiędzy pracodawcami nie może przekroczyć 30 dni.)

Po przyznaniu zasiłku Jobseeker's Allowance Kiedy zasiłek zostanie przyznany, trzeba uczestniczyć w spotkaniach w Jobcentre, gdzie doradca pomoże Ci w poszukiwaniu pracy jak również sprawdzi efektywność Twoich działań w zakresie znalezienia pracy. Aby nie utracić Jobseeker's Allowance należy regularnie uczestniczyć w spotkaniach jak również aktywnie poszukiwać pracy. Spotkania w Jobcentre odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie.

Śledź nasKursy walut