Dodatek do mieszkania (Council Tax Benefit)

Autor: Emigrant w UK 28 Styczeń 2016, 09:52

Zasiłek 'Council Tax Benefit' w Wielkiej Brytanii, wypłacany jest osobom o niskich dochodach, w celu pomocy przy opłacaniu podatku lokalnego - Council Tax w Szkocji, Anglii, Walii czy też Irlandii Północnej. Zasiłek wyliczany jest według ściśle określonych zasad.

Komu przysługuje zasiłek

Council Tax Benefit to zasiłek, który pomaga w opłacaniu Council Taxu, w przypadku uzyskiwania niskich dochodów. Zasiłek pokrywa całość lub część Council Taxu. Wysokość świadczenia jest uzależniona od dochodów, oszczędności, ilości osób w rodzinie i innych okoliczności. Można również ubiegać się o upust Second Adult Rebate (druga dorosła osoba, które mieszka pod tym samym adresem). Council Tax Benefit i Second Adult Rebate mają wpływu na inne otrzymywane dodatki i zasiłki.

Jak ubiegać się o Council Tax Benefit Możesz wnioskować o Housing Benefit i Council Tax Benefit na jednym wniosku. Formularze dostępne są w lokalnych urzędach Jobcentre Dzwoniąc do Jobcentre Plus - 0800 055 6688 Ponadto o Housing Benefit i Council Tax Benefit (w tym Second Adult Rebate) aplikujesz automatycznie, jeśli ubiegasz się o następujące świadczenia: Pension Credit Pension Credit Employment and Support Allowance Income Support Income Support Jobseeker's Allowance Jeśli się przeprowadzasz, możesz ubiegać się o Council Tax Benefit do 13 tygodni (17 tygodni, jeśli masz powyżej 60 lat) przed przeniesieniem.

Zamiana sytuacja osobistej lub finansowej

W przypadku zmiany sytuacji osobistej lub finansowej należy poinformować samorząd lokalny (council). Council (samorząd lokalny) należy poinformować m.in. gdy: którekolwiek z dzieci zrezygnuje ze szkoły lub wyprowadzi się zmieni się liczba lokatorów zmieni się dochód zmieni się wysokość oszczędności zmieni się wysokość czynszu przeprowadzisz się Ty lub Twój partner nie mieszkacie w domu dłużej niż miesiąc Ty lub ktoś z domowników trafił do szpitala Ty lub ktoś z domowników rozpoczynacie pracę, nawet jeśli jest to wolontariat Ty lub ktoś z domowników trafił do domu opieki

Śledź nasKursy walut