Uchodźcy atakują polskich kierowców ciężarówek. "Grożą im nożem i kijem bejsbolowym"

Autor: Emigrant w UK 1 Luty 2016, 09:56

Uchodźcy atakują polskich kierowców ciężarówek.

Polscy kierowcy, którzy przejeżdżają w okolicy portu Calais, po drodze do Wielkiej Brytanii są atakowani przez koczujących tam uchodźców – informuje rzecznik Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Anna Wrona.

– Uchodźcy grożą im nożem i kijem bejsbolowym. Zdarzały się również przypadki wyciągania z kabin oraz prób dostania się do wnętrza pojazdów

– mówiła rzecznik. – Kontaktowaliśmy się m.in. z władzami francuskimi i brytyjskimi, również polska ambasada w Paryżu zwracała uwagę na te problemy

– powiedział Artur Dmochowski z MSZ. Jego zdaniem, za porządek w tym rejonie odpowiadają władze francuskie. Zagrożeni także kierowcy samochodów osobowych We francuskim Calais uchodźcy na masową skalę atakują samochody osobowe zaparkowane przy ulicach i podróżujące pobliskimi autostradami. To forma rewanżu za to, że nie mogą przejść przez Eurotunel do Wielkiej Brytanii. Na Facebooku powstał profil "Rozgniewani mieszkańcy Calais" 

Policja informuje, że przeprawa przez tunel może być niebezpieczna. Uchodźcy atakują przypadkowe samochody, wybijają szyby, zatrzymują kierowców.

Apel o pomoc

Przerażeni sytuacją mieszkańcy apelują o pomoc między innymi poprzez media społecznościowe. Na Facebooku założyli profil "Rozgniewani mieszkańcy Calais", gdzie umieszczają nagrania i zdjęcia z "inwazji" i "ataków". Na zdjęciach widać rozbite szyby i zniszczenia karoserii samochodów. "Musiałem zawieźć moje dzieci na ostry dyżur, bo zraniła je rozpryskująca się szyba samochodu. Mam tego dość! Dajemy uchodźcom schronienie, a oni wypowiadają nam wojnę! My, Francuzi przestajemy się czuć, jak u siebie!" – pisze jeden z użytkowników.


Dodaj komentarz

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza!

Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz
Zobacz komentarze

Dodaj komenatrz

 

Śledź nasKursy walut