Powszechne zakłócenia i uszkodzenia po burzy Gertrude

Autor: Emigrant w UK 30 Styczeń 2016, 11:07

 Powszechne zakłócenia i uszkodzenia po burzy Gertrude

Policja na miejscu przewróconej ciężarówki na M9 koło Falkirk.

Śnieg, deszcz i wichury mogą spowodować dalsze zakłócenia w całej Szkocji w ten weekend po burzy Gertrude pozostawił ślad zniszczenia w jego wyniku.

Agencja ostrzega:

"To są bardzo wietrzne z poważnymi wichury w całej Szkocji. Te silne wiatry będą połączone z częstymi deszczu ze śniegiem lub śniegu prysznice, co prowadzi do pewnych warunkach dryfujących i zamieci, zwłaszcza na dużym terenie, ale nawet przy niskich poziomach na raz. " Perspektywy ponura następująco wiatru do 105mph na obszarach zaludnionych wczoraj, co spowodowało rany od odłamków i zobaczył ciężarówki przewrócone i budynków uszkodzonych. Znaczne zakłócenia spowodowany był zamknięciem drogowych i kolejowych. W międzyczasie, około 15.000 osób zostało pozbawionych energii elektrycznej i ponad 100 szkół zamknięto. Pociągi zostały wstrzymane na dziewięciu trasach kolejowych i głównych skrzyżowań rzeczne były zamknięte, w tym Forth Road Bridge, który został uderzony przez podmuchy 91mph.

 Ostrzeżenie dla dużych opadów śniegu i silnych wiatrów obowiązuje do 11 rano dziś przez większość kontynentalnej Szkocji. Żółty "be aware" alert obejmuje cały kraj, aż 6pm. Rzecznik Met Office powiedział: "są następnie oczekiwać Częste opady śniegu, ciężki czasami z jakimiś bardziej długotrwałych czarów śniegu prawdopodobne."

Kolejna żółta ostrzegawcza ulewnego deszczu w poniedziałek został wydany w północnej Szkocji, z podobnym ostrzeżeniem dla wiatru obejmującym cały kraj. Met Office powiedział częste i intensywne opady przelotne deszczu 20mm-60mm może spowodować zalanie. Wiatry będą do 60mph-70 mil na godzinę w szerokim zakresie i na 80mph w północno-zachodniej. Prawie 40 ostrzeżenia powodziowe obowiązywały w nocy, w tym Tayside i Moray. Wczoraj rzadkim najwyższego poziomu czerwone ostrzeżenie zostało wydane na Szetlandach, gdzie podmuch 105 mph hit Lerwick na 2pm. Ale burza Gertrude wiał najsilniejszy w górach, z 144mph nagranego na Cairn Gorm.

Nie było rozległe szkody przed burzą. W Edynburgu, mężczyzna doznał obrażeń głowy po tym jak został uderzony przez latające szczątki w obszarze Pinkhill miasta. Kilka osób zostało rannych, gdy ciężarówka została wysadzona na samochodzie na A96 koło Huntly w Aberdeenshire. Kierowca ciężarówki był jednym z kilku, który miał zostać odcięty przez Scottish straży pożarnej po ich pojazdy były obalony, a drugi na M9 niedaleko Stirling. Oxgangs Szkoła Podstawowa w Edynburgu został zamknięty po tym duża część okładziny zostało wyrwane z budynku, a połowa dachu domu została zerwana w obszarze Northfield miasta. Kobieta została przewrócone przed autobusem poza największego szpitala w Szkocji, pośród "crazy" wiatrów, według jednego pracownika. Dwie rodziny ewakuowano z ich domu w Clydebank po rusztowania rozbił się przez dach. Połowa Glasgow Sheriff Court - Szkocja najbardziej ruchliwych - był wyłączony z akcji po uszkodzeniu dachu wymusił zamknięcie ośmiu salach sądowych. Co najmniej 112 szkół zostało zamkniętych, w tym wszyscy w Orkady, Szetlandy i Western Isles, a prawie 30 w Highlands. Forth Road Bridge, która normalnie wykonuje jakieś 70.000 pojazdów na dobę, był zamknięty przez ponad pięć godzin. Tay Road Bridge, Bridge i Friarton Dornoch Most były również zamknięte lub dozwolona tylko ograniczonego ruchu. Kierowcy mieli również do czynienia z obsunięcia na A82 w Letterfinlay, na północ od Fort William i gruzu zatapiane przez burzę - w tym dużym tunelem z tworzywa sztucznego w Dundee i trampoliny na A90 południu Aberdeen. Anulowane wszystkie 11 loty wczoraj po południu w Sumburgh na Szetlandach, gdzie wiatry gusted do 90mph. Więcej lotów były również anulowana w poprzek Highlands and Islands, plus trzy British Airways lotów między Edynburgiem i Heathrow. Promy również dotknięty, bez rejsów na 17 Calmac za 26 zachodniego wybrzeża tras. Rzecznik RAC Rod Dennis powiedział: "Silne wiatry będą połączone z opadami zimowych, dzięki czemu warunki jazdy bardziej podstępny. Kierowcy powinni słuchać i słuchać wszystkich lokalnych ostrzeżenia pogodowe [i] oczekują, że ich podróże trwać dłużej niż zwykle. "


Dodaj komentarz

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza!

Bądź pierwszy.

Dodaj komentarz
Zobacz komentarze

Dodaj komenatrz

 

Śledź nasKursy walut