Opakowania papierosów z 1940 roku znaleźć pod dywanem

Autor: Emigrant w UK 2 Luty 2016, 12:30

Opakowania papierosów z 1940 roku znaleźć pod dywanem

Arkusze z opakowań papierosów sięga 1940 roku zostały odkryte pod dywan domu w Bristolu. Jo Vallom i Duncan Smith znaleziono sześć arkuszy opakowaniu uncut poniżej 1949 gazet podczas remontu ich domu - i przekazali niektórych do muzeum. Gruby papier przeznaczony do skrzynek Gracze Navy Cut, Rough Riders i Double Ace - wszystko to połączone z Imperial Tobacco, z siedzibą w Bristolu. Papierosy były produkowane w fabrykach Bedminster między 1886 do 1974 roku.

Uważa się, że dokumenty, znalezione w pary dom szeregowy w Bedminster, byłby wśród tych, z drobnymi niedoskonałościami lewo spiętrzone w Mardons drukowania fabryki w pobliżu Temple Meads pracowników do domu. Poprzedni właściciel Uważa się, że mieszkał w domu, wybudowany w 1929 roku, w ciągu co najmniej ostatnich 50 lat. Pani Vallom myśli gruby papier, układać bezpośrednio nad podłogą w sypialni, to prawdopodobnie tam jako uszczelkę. Ona podarowała jeden z arkuszy do m-Budka muzeum, aby przejść do magazynu. Andy King, starszy kustosz historii przemysłowej i morskiej, uważa daty papier z 1930 roku lub 40s.

Powiedział, że opakowanie było reliktem historii Bristolu jako największego centrum produkcji tytoniu w Wielkiej Brytanii aż do 1980 roku. Firma tytoniowa WD HO Wills miał ogromne fabryki w Bedminster. "Sieć [Wills] rodzina opuściła jego szczątki w każdym miejscu, a wiele budynków użyteczności publicznej Bristolu są wynikiem zysków osiągniętych z tytoniu," Pan mówi King. "Domyślam się, że osoba, która mieszka w domu byłby prawdopodobnie pracował dla Mardons lub był w stanie odebrać je z kosza na śmieci i używał ich na podkład." Powiedział, że jak były uncut, byli prawdopodobnie mało interesujące dla kolekcjonerów. Pani Vallom powiedziała z ulgą: "My po prostu myślą, że są tak wspaniałe Ideą było wyciąć je i stworzyć miły mały kolaż z nich.".


Dodaj komentarz

Komentarze

  1. Irek Autor 4 Luty 2016, 13:31

    Pewnie teraz po tylu latach jakąś wartość to ma

    Odpowiedz
Zobacz komentarze

Dodaj komenatrz

 

Śledź nasKursy walut